biuro@compact-code.pl +48 663 683 087

Menu

Projektowanie portali internetowych

Na przestrzeni lat naszą specjalizacją stało się tworzenie portali internetowych. Dysponując przeszło ośmioletnim doświadczeniem (a licząc czas pracy w innych firmach jeszcze większym), stworzyliśmy rozwiązania pozwalające szybko i tanio tworzyć skomplikowane aplikacje, na które inni potrzebują znacznie więcej czasu, a co za tym idzie koszty wykonania są w ich wypadku większe.

Nasze rozwiązania dostosowane są do indywidualnych potrzeb klientów. Tworzymy je samodzielnie, a nie sklejając z gotowych rozwiązań, które raz jakoś tam pasują do koncepcji serwisu, innym razem zupełnie nie. Jeśli przekonujemy do zastosowania jakichś rozwiązań, podyktowane jest to dobrem tworzonego serwisu, a nie tym, że czegoś nie potrafimy zrobić, bo nie ma do tego odpowiednich pluginów.

Specjalizujemy się w szczególności w następujących "branżach":

Tworzenie portali aukcyjnych

Portali tego typu stworzyliśmy chyba najwięcej spośród wszystkich ich rodzajów. Projektujemy portale podobne w swoim mechaniźmie do Allegro, ale np. ograniczone do konkretnych branż, portale oparte o aukcje czasu rzeczywistego (kończące się, jeśli nikt nie dokona przebicia w dość krótkim, wyznaczonym czasie), aukcje holenderskie, z mechanizmami przypominającymi przetarg niejawny. Jeśli są jeszcze jakieś inne sposoby prowadzenia aukcji, również podejmiemy się stworzenia portalu o nie opartego.

Zobaczyć znaczy uwierzyć, zatem na poparcie powyższych twierdzeń polecamy odwiedzić nasze portfolio.

Zobacz nasze portfolio

Tworzenie portali szkoleniowych

Ostatnimi czasy coraz więcej naszych zleceń dotyczy projektowania portali szkoleniowych. W Polsce internetowe portale szkoleniowe są dość świeżą branżą, choć wydaje się, że wraz z rozwojem technologii mobilnych powinien nastąpić i jej rozwój. Dość łatwo wyobrazić sobie zalety szkoleń internetowych - w dzisiejszych czasach nie trzeba ślęczeć godzinami w sali szkoleniowej, ani nawet w domu przed komputerem. Jako że tworzone przez nas portale szkoleniowe wykonujemy w technolgii RWD (więcej na ten temat na naszym blogu w artykule "Projektowanie mobilnych i responywnych stron internetowych"), materiał szkoleniowy można przeczytać lub obejrzeć w postaci filmu w czasie podróży na zwykłym smartfonie. Następnie zaliczyć można test, a na koniec pobrać wygenerowane automatycznie elektroniczne zaświadczenie o ukończeniu kursu.

Aby zobaczyć jak powyższy mechanizm działa na żywo, wystarczy przejść do naszego portfolio:

Zobacz nasze portfolio

Tworzenie portali społecznościowych i branżowych

Portale społecznościowe są kategorią, w której można się wykazać największą inwencją w zakresie rozwiązań funkcjonalnych. Właściwie nie sposób podać ich standardowych funkcji (poza tak oczywistymi jak zakładanie profili użytkowników, czy też jakiś sposób komunikacji między nimi), dlatego nie da się ich skleić z żadnych gotowych rozwiązań typu Open Source. Nawet pewne standardowe, wydawać by się mogło, funkcje (jak choćby forum, czy też komunikatory wewnętrzne) potrafią w znaczny sposób odbiegać od siebie. Dlatego ważny jest w tym wypadku wybór wykonawcy, który potrafi na etapie tworzenia specyfikacji wykonawczej wychwycić te wszystkie niuanse, a na etapie realizacji przekuć to wszystko w kod źródłowy, a nie jedynie z gotowych pluginów poskładać coś, co jedynie na dość wysokim poziomie ogólności przypomina pożądany produkt.

Kluczowe w takich sprawach jest doświadczenie w tworzeniu różnych mechanizmów i umiejętność łączenia ich w całość. Sprawdzić nasze praktyczne umiejętności w tym zakresie można przeglądając nasze portfolio:

Zobacz nasze portfolio

Projektowanie portali WWW wszelkiej innej maści

Jeśli masz pomysł na portal innego typu - ogłoszeniowy, sprzedażowy, czy nie dający się w żaden sposób zaszufladkować, chętnie podejmiemy się również takiego zlecenia. Wystarczy skontaktować się z nami i przedstawić nam swój pomysł, a wówczas, po uzgodnieniu zakresu zlecenia, przedstawimy naszą ofertę. Możliwe także, że potrzebujesz serwisu podobnego do jednego ze stworzonych już przez nas. Aby to sprawdzić:

Zobacz nasze portfolio

Stosowana przez nas procedura tworzenia aplikacji

1. Dokładne omówienie oczekiwań i głównych elementów funkcjonalnych

Jakkolwiek na tym etapie nie powstaje najdrobniejszy nawet element produktu końcowego, etap ten jest najważniejszy z uwagi na to, że powstałe tu niedomówienia skutkować mogą nawet potencjalnie koniecznością głębokiej przebudowy aplikacji. Nie trzeba chyba tłumaczyć skutków kosztowych i czasowych takich działań. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby już na tym etapie uzgodnić szczegółowo wszelkie mechanizmy działania aplikacji, co zmniejsza takie ryzyko praktycznie do zera. Rozmowę na ten temat przeprowadza inżynier oprogramowania, a więc osoba przygotowana do tego pod względem merytorycznym i potrafiący zaproponować rozwiązania problemów, których często niebędący informatykiem klient nie przemyślał. Nie jest to, jak często w wielu innych firmach bywa, sprzedawca mający co najwyżej jako-takie pojęcie nt. tworzenia tego typu produktów, mówiący "Chce Pan forum? Dobra, jakieś postawimy", czy też ustalający funkcjonalność mailowo hasłami ("forum, logowanie, profile użytkowników... Dobrze, jutro podeślę ofertę.").

2. Stworzenie specyfikacji projektu

Specyfikacja jaką tworzymy jest dokumentem opisującym dokładnie wszystkie mechanizmy aplikacji. Klienci mogą się z nim zapoznać jeszcze przed podpisaniem jakiejkolwiek umowy i sprawdzić, czy zawarte są wszystkie wymagane przez nich elementy. Jeśli zdarzają się niedomówienia, można je wyliminować jeszcze przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac, przez co uzyskujemy wyższą gwarancję, że stworzony produkt będzie zgodny z oczekiwaniami.

3. Realizacja projektów graficznych

Na podstawie uzgodnionej specyfikacji tworzymy projekty graficzne strony głównej i podstron serwisu. Przygotowujemy wpierw projekt strony głównej, do którego można zgłaszać uwagi zarówno w zakresie funkcjonalnym, jak również co do wyglądu. Po ostatecznym zakończeniu prac nad projektem strony głównej, przygotowujemy projekty graficzne podstron. Procedura ew. poprawek przebiega tu analogicznie. Mając komplet projektów podstron serwisu, nasz klient może znacznie łatwiej wyobrazić sobie działanie aplikacji i stwierdzić, czy wszystko jest tutaj jak należy. Jeśli na tym etapie wyjdą jeszcze jakieś nieporozumienia, czy niedomówienia, wciąż nie jest problemem ich skorygowanie. Z pewnością niemalże 100% można jednak stwierdzić, że nie będą one znaczne.

4. Realizacja serwisu

Po akceptacji projektów graficznych i usunięciu ew. nieporozumień powstałych na etapie omówienia produktu, przystępujemy do realizacji. W przypadku większych serwisów odbywa się ona etapami. Każdy z etapów przedstawiany jest do akceptacji, aby mieć całkowitą pewnosć, że produkt końcowy odpowiada oczekiwaniom. Po zakończeniu etapu, ustalamy każdorazowo ew. poprawki, ulepszenia, które wprowadzane są przed rozpoczęciem kolejnego. W ten sposób gwarantujemy stuprocentową zgodność produktu końcowego z oczekiwanym, a także możliwość zmiany ustaleń w trakcie bez konieczności ponoszenia znacznych kosztów

Powyższa procedura gwarantuje zgodność stworzonego przez nas produktu z pożądanym i jego odpowiednią jakość. Współpracujemy z klientem na każdym etapie tworzenia serwisu. Nie ma więc u nas miejsca sytuacja, w której po kilkumiesięcznym oczekiwaniu na upragniony serwis, po otrzymaniu linka do wersji testowej, przesyłasz maila z pytaniem, czy na pewno wysłaliśmy ling do tego serwisu co trzeba.